راهنمای خرید ملک و خودرو در آمریکا

راهنمای خرید ملک و خودرو در آمریکا
خرید ملک و خودرو در آمریکا – اولین توصیه برای خرید و یا اجاره خانه به هموطنان عزیزمان این می باشد که برای خرید خانه عجله نکنند. به متقاضیان این امر توصیه می شود که در ابتدای ورود به کشور آمریکا خانه ای را اجاره کنند و پس از تحقیق برای خرید خانه اقدام نمایند.

متقاضیان می توانند برای اطلاعات بیشتر به وب سایت های خرید و فروش خانه اطلاعات جامعی را در مورد خانه ها و محله های آن ها در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. کافی است سری به وب سایت های املاک شهر خود بزنید.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که مد نظر داشته باشید که در آمریکا بر خلاف ایران، مردم بیشتر در حومه شهرهای بزرگ زندگی می کنند. با توجه به کوچک بودن حومه شهر ولی به همان اندازه امکانات و مراکز شهری و اجتماعی ای که در شهرهای بزرگ موجود است را دارند.

مقدار اجاره ها همانند همه جای دنیا بسته به محل اجاره خانه و مشخصات ملک متفاوت است. بر خلاف ایران که قرارداد اجاره ها معمولا یک ساله است، شما در آمریکا می توانید قراردادهای یک ماهه، دو ماهه و یا چند ماهه نیز ببندید.

شما می توانید اجاره مسکن خود را بصورت خودکار پرداخت نمایید. در این روش مبلغ اجاره هر ماهه از طریق بانک از حساب شما به صورت خودکار به حساب صاحب خانه منتقل خواهد شد، مزیت این روش فراموش نکردن و یا به تعویق نیفتادن اجاره می باشد.

وام مسکن در آمریکا تقریبا به صورت اجاره به شرط تملیک در ایران است که به آن وام رهن می گویند. بیشتر مردم از این وام برای خرید خانه استفاده می کنند بدین صورت که شما حداقل ۱۰ درصد مبلغ ارزش ملک را به بانک می پردازید و بانک خانه مذکور را به نام شما خریداری می کند و شما باید اقساط مابقی مبلغ را ماهیانه به بانک پرداخت کنید. بانک نیز سند خانه را به عنوان ضمانت وام شما پیش خود نگه می دارد.

برای خرید خانه شما می بایست محل خرید خانه را با توجه به معیارهای خود انتخاب کرده و آن را از نظر پیشرفت محلی و آینده اقتصادی بررسی نمایید. در مورد خانه نیز می بایست مواردی نظیر سبک خانه، نوساز یا قدیمی بودن، هزینه های زندگی در آن مورد توجه قرار گیرد.

پس از انتخاب خانه مشاور املاک شما به نمایندگی از شما به بحث در مورد قیمت و شرایط فروش یا خریداری و یا نماینده وی خواهد پرداخت. در این مرحله شما شما مبلغی را به عنوان ودیعه پرداخت می نمایید.

در قرارداد بیعانه شما دو شرط قرار داده خواهد شد، اول اینکه، فقط در صورتی که وام مسکن شما آماده باشد می توانید خانه را تصاحب کنید و ثانیا بازرس ساختمان سلامت خانه را تایید کرده باشد. زمانی که وام مسکن از طریق بانک به حساب خریدار واریز گردید، معامله جاری شده و شما صاحب جدید خانه شناخته می شوید.

هزینه های مازاد بر خرید ملک عبارتند از هزینه ی مشاور که بسته به شهر و شخص متفاوت است و دیگری هزینه نقل و انتقال سند و امور اداری که مبلغی بین ۷٫۵% تا ۲% ارزش ملک را در بر میگیرد

استفاده از خودرو در آمریکا بسیار معمول است. از طرفی به علت ارزان بودن خودرو در آمریکا مردم تمایل بسیار زیادی به خرید ماشین دارند و اکثر خانواده های آمریکای شمالی صاحب ماشین هستند، بطوریکه استفاده زیاد از آن باعث شده است تا وسایل حمل و نقل عمومی همانند مترو و اتوبوس گستردگی و پیشرفت نداشته باشند.

نکته بسیار مهم هزینه های خودرو است که نمی توان خرید و فروش ماشین را سودمند انجام داد و گاهی این هزینه ها از قیمت خود خودرو هم گران تر می شود.

ما به شما توصیه می نماییم که اگر بودجه شما کافی می باشد اقدام به خرید خودروی نو نمایید چرا که تا مدت ها هزینه ای برای شما ندارد و از سلامت آن باخبر هستید.

برای خرید ماشین های کار کرده به شناسه ماشین یا VIN آن توجه کنید چون سابقه خودرو در آن نوشته می شود و شما می توانید به هنگام خرید خودرو با مراجعه به شماره شناسایی آن از سابقه تصادف و تعمیرات آن باخبر شوید. علاوه بر این کار شما می توانید اتومبیلی را که قصد خریدش را دارید به مکانیکی معتبر نشان دهید تا نقایص احتمالی آن را به شما گوشزد کند.

یکی از راه های نسبتا مطمئن برای خرید ماشین، خرید ماشین از دلال ها می باشد. با توجه به این نکته که قیمت بالاتری دارد ولی معمولا ماشین های سالم تری را به شما پیشنهاد می کنند. مزیت دیگر این روش این است که وقتی شما خودرویی را از دلال ها خریداری می کنید، وی بابت تمامی گفته های خود مشغول است. و شما هر زمانی متوجه مشکلی در ماشین خود شوید می توانید آن را پس داده و پولتان را پس بگیرید.

شما می توانید برای مسافت های کوتاه خود ماشین اجاره کنید که معمولا برای شما بصرفه تر می باشد. بیمه شخص ثالث در آمریکا همانند ایران الزامی و اجباری می باشد و بهای آن ماهانه پرداخت می شود که در مقایسه با قیمت های ایران بسیار بالاتر است ولی عوامل بسیاری در قیمت بیمه تاثیر گزار است.

اگر سن شما کمتر از ۳۰ سال باشد، بیمه خودروی شما کمتر می شود و یا اگر توسط پلیس به علت سرعت زیاد یا رانندگی خطرناک جریمه شوید، بیمه ماهیانه شما بیشتر خواهد بود.

شرایط گرفتن گواهینامه در ایالات مختلف آمریکا با یکدیگر متفاوت است. برای اخذ گواهینامه باید در امتحان کتبی و عملی پاس شوید. اگر گواهینامه بین المللی داشته باشید می توانید بلافاصله بعد از امتحان کتبی وارد آزمون عملی شوید، برای امتحان عملی می توانید از ماشین خودتان استفاده کنید.[

۰ دیدگاه

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.